
BAZAR BIZAR
Keramisk kopp Bazar Bizar Merapi brun M
Merapi-kopp i varm brun tonBazar Bizar Merapi M är en handgjord keramisk kopp med en lugn, rundad form. Den bruna glasyren går från nästan grafitmörka toner till ljusare skiftningar vid kanten, vilket ger koppen ett tydligt uttryck även på ett enkelt dukat bord. Små variationer i färg och glasyr är en naturlig del av det handgjorda utförandet och gör varje exemplar personligt.För dryck och små serveringarDet medelstora formatet ligger bekvämt i handen. Koppen kan användas till te, sake eller en liten portion buljong. Den saknar handtag och har därför en kompakt, okomplicerad siluett som passar både minimalistiskt porslin och en mer rustik dukning.Viktigaste egenskaperkeramisk Bazar Bizar Merapi-kopp i storlek M,handgjord med individuella skiftningar i brun glasyr,rundad form utan handtag,för te, sake eller en liten portion buljong.Merapi ger vardagens dryckesstund en varm, hantverksmässig detalj utan att ta över dukningen.Visa mer
Erbjudande
Alla priser inkl. moms; frakt enligt butikens feed. Klicket leder direkt till produktsidan i butiken.
Prisutveckling (lägsta pris)
Produktdetaljer
- Märken
- BAZAR BIZAR
- GTIN
- 06097313637607
- Kategorier
- Möbler
Liknande produkter
Glaskaraff BAZAR BIZAR ljus topas 33 cm1 erbjudandefrån 179,58 kr
Matskål från Coco - naturguld1 erbjudandefrån 112,03 kr
Olivoljeflaska BAZAR BIZAR glas olivgrön 17 cm nr 0251 erbjudandefrån 110,74 kr
Olivoljeflaska BAZAR BIZAR glas olivgrön 27 cm1 erbjudandefrån 110,74 kr
Krukor BAZAR BIZAR handgjord glas olivgrön 19,5 cm1 erbjudandefrån 112,03 kr
Vas BAZAR BIZAR brun guld M1 erbjudandefrån 337,20 kr